Δημοσιεύτηκε: Δευτέρα 5 Δεκεμβρίου 2022
![](https://static.wixstatic.com/media/a2f4e6_71f35566c01a48c895266a65e14d7219~mv2.jpg/v1/fill/w_144,h_81,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/a2f4e6_71f35566c01a48c895266a65e14d7219~mv2.jpg)
Στον πανηγυρικό εσπερινό στον Πανηγυρίζοντα Ιερό Μητροπολιτικό Ναό Αγίου Νικολάου Βόλου χοροστατεί αυτή την ώρα ο Σεβασμιότατος Μητροπολίτης Αιτωλίας και Ακαρνανίας κκ.Δαμασκηνός.
Συμμετέχουν ο Σεβασμιότατος Μητροπολίτης Ναυπάκτου και Αγίου Βλασίου κκ.Ιερόθεος και ο επιχωριος Μητροπολίτης Δημητριάδος και Αλμυρού κκ.Ιγνατιος.
![](https://static.wixstatic.com/media/a2f4e6_3e98af71b6ce4a1fb9c83ec061d4e7d6~mv2.jpg/v1/fill/w_144,h_81,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/a2f4e6_3e98af71b6ce4a1fb9c83ec061d4e7d6~mv2.jpg)
Τον Σεβασμιότατο Μητροπολίτη συνοδεύει ο Πρωτοσύγκελος της Ιεράς Μητροπόλεως Αρχιμ.Επιφάνιος Καραγεώργος και ο Αρχιερατικός Επίτροπος Θέρμου Πανοσιολ.Αρχιμ.Θεόκλητος Ράπτης.